Červenec 2015

Recenze filmu-Jurský svět

24. července 2015 v 14:31 | Yban |  Recenze
Hlavní role:
Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Nick J. Robinson, Ty Simpkins
Moje hodnocení: 9/10
Scenář:
Bratři Zach a Gray jedou na prázdniny k tetě, která je ředitelkou ostrova, na kterém vystavují živé dinosaury. Chlapcům se tam líbí, avšak po chvíli dojde ke zkáze. Geneticky modifikovaný dinosaurus Indonimus Rex prchá ze svého areálu. Je to T-Rex křížený s Delociraptorem. Ostrov se má evakuovat z "technických důvodů". Zach a Gray však neposlechnou a nevědomky jedou k tomuto nebezpečnému tvorovi. Jejich teta Claire a Owen je jedou zachránit, ale oni utečou sami. V podstatě až do konce se celý personál a Owen snaží polapit a zabít Indonimuse Rexe. Ten je však velmi inteligentní zvíře, takže většina pokusů ztroskotá a zemře mnoho obětí. Owen má vycvičené raptory, které pošle proti němu. Ale jelikož je to kříženec raptora, on je pošle proti Owenovi. Zatím Claire vypustí na Indonimuse T-rexe. Toho však Indonimus rychle skolí a je připraven mu dát osudnou ránu, ale v tu chvíli přiběhne jedna "raptořice" Blue která ho zachrání. Společně bojují, když v tom z blízkého jezera vyleze pšíšera mnohokrát větší než jakýkoliv dinosaurus a sežere Indonimuse. Pak dojde k radostnému setkání bratrů a rodičů, Owen se zamiluje do Claire a ona do něj. A tím to končí.

Extrémní horko v tomto létě

23. července 2015 v 19:47 | Yban
Za tyto dny jsme zažili obrovské horko. Už v 9.00 bylo 32 stupňů celsia a postupně teplota vyšplhala až na 36 stupňů. Proto Vám nedoporučuji pohybovat se venku v tyto měsíce od 13:00 do 15:00 a když už, tak nejlépe u vody. Jelikož na slunci je teplota asi o deset stupňů větší. Váš organizmus se přehřeje a začnete se potit, to znamená, že ztrácíte tekutiny. Takže pijte o dva litry více, než je doporučeno, protože v tom horku ztrácíte tekutiny levou zadní. Taky nedoporučuji nechávat tmavé kusy oblečení na slunci, když je chcete pak nosit, protože se dokážou nahřát až na teplotu 40 stupňů. Namažte se opalovacím krémem a noste například kšiltovku - ta Vás ochrání před žárem, který by Vám ve vlasech vznikl bez ní.
Díky za přečtení a snad Vám to pomůže.
Ivan

Nechoďte s davem

23. července 2015 v 19:46 | Yban |  Téma týdne
Pokud nesouhlasíte s nadpisem, přesto si přečtěte si tento článek. Třeba si změníte názor. Ale tento čláánek je pouze můj názor a nechtěl bych jím někoho urazit.

Člověk by neměl jít s davem, protože by nemohl prosadit své názory a musel by naslouchat tomu, co nechce, a musel by dělat, co by chtěl ten dav. Ikdyž celý dav kromě něho řekne jeden názor a tento člověk má svůj vlastní, nikdy se nesmí bát ho říct. Musí si jít za svým. NEBUDE si nechávat říkat řeči ostatních, pouze když ví, že je to opravdu tak a souhlasí s tím. Když si člověk půjde za svým, jednou to dakáže. A pak se on může vysmát hloupému davu, který se v ničem neshodne a nic nedokáže. Člověk musí vydržet každý pád a pokaždé musí vstát, musí vydržet narážky ostatních. To, že nejde s davem ale neznamená, že nebudde s nikým kamarádit. Znamená to, že si může prosadit názor a že by mněl jít za svým.
23.07.2015
Yban