Říjen 2015

Halloween

28. října 2015 v 10:30 | Yban
Vzhledem k tomu, že je za pár dní halloween, rozhodl jsem napsat stručnou historii, inpiraci k tvorbě apod. Svítilna z dýně (Jack-o'-lantern)
Svátek se slaví 31.října. Jméno Halloween je odvozené od All-Hallows-Eve, čili předvečer všech svatých. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, na Novém Zélandu, Irsku, Kanadě, Austrálii aj. Svátek se stal známým v 19. století.
Typická je pro tento svátek vydlabaná dýně se svíčkou uvnitř - Jack-o-lantern. Když se svátek slaví, děti se obvykle převlečou do strašidelných kostýmů. Postupně obcházejí všechny domy a říkají Trick or treat! To v překladu znamná Trik nebo sladkosti. Když jim hostitel sladkosti nedá, děti hostitelovi něco provedou s domem.
V česku se svátek neslaví, jako třeba v Americe. Spíše se tu slaví dušičky. To je svátek víceméně podobný Halloweenu.
Teď tu pro Vás mám pár inspirací na Halloweenskou tvorbu.
Díky za přečtení článku - VESELÝ HALLOWEEN!!!!!

Čas říct sbohem matko přírodo!

26. října 2015 v 9:03 | Yban |  Téma týdne
Ahojte. Téma tohoto týdne mě poněkud zaskočilo, protože jsem čekal něco lehčího. Nicméně se pokusím nějakým způsobem napsat článek s touto tematikou. Hmmm. Premýšlím. Za oknem slyším déšť. Zase obyčejný podzimní den. Mám to.

Nevím, jestli to tak cítíte. Je krásný podzimní den. Některé listí už spadlo. Prší. Takový nádech nádherné prírody. Ale i to někdy skončí. S takovým tempem z prírody nic nezbude, pršet možná bude kyselý děšť, my se budeme dusit. Možná nás zatopí voda z ledovce, který rozteje pouze kvůli nám. Ano, je to tak. Ale copak to chceme? No ne, kdo by chtěl prijít o tu podívanou. A co velká část lidstva dělá? Nevědomky napomáhá této události. Vypouštíme do ovzduší plyny, co vytvárí skleníkový efekt, kvůli kterému tají ledovce. Některí lidé znečišťují reky.

Ale co z toho budeme mít? Zničený svět, nic víc. Měli bychom si prírody vážit, chránit ji. Jezdit na automobilech na biopalivo, či jinou šetronou energii. Měli bychom zmenšit spotrebu neobnovitelných zdrojů, (Vědci ale v budoucnosti plánují těžbu s komet, ale i tak) vyrábět elektrinu ve vodních, větrných a tepelných elektrárnách.


Jaké by to pak bylo, kdyby jsme žili na jedovaté planetě, na které žije několik miliard lidí, ale planeta by postupně umírala.mírala by zvírata, které netuší co se děje. Ty za to prece nemohou. A Pak by jsme zemreli i my.

Dobre tedy. Článek bych měl, jen to celé uskutečnit tak, aby príroda zůstala navždy. Doufám, že se Vám článek líbil, ohodnoďte ho, poprípadě napište Vaše názory do komentárů. Preji Vám hezký den na zatím nádherné modré planetě.

10 důvodů, proč hrát na hudební nástroj

25. října 2015 v 19:29 | Yban |  Téma týdne
Dobrý den, dnes tady pro Vás mám 10 důvodů, proč hrát na hudební nástroj. Sám hraji na flétnu, takže níže uvedený text je z vlastních zkušeností.
  1. Takže za prvé, hra na nástroj naplňuje Váš čas. Takže když se hudbě chcete věnovat vážněji, musíte mít volný čas.
  2. Za druhé, hudba uvoňuje ducha a okrídluje myšlenky.
  3. Hudba zvyšuje kreativitu
  4. Hudba lepší náladu (teda v prípadě toho, že Vám to jde, já když něco dlouho zkouším a nezahraji, jsem dost naštvaný Úžasný)
  5. Úspěch navozuje dobrý pocit.
  6. V některých prípadech si odpočinete pri hraní.
  7. Cvičíte dýchání, posilujete prsty. (jak u kterých nástrojů)
  8. Rozhodně se budete cítit dobre, když se dozvíte, že hrajete jako jediný z Vaší trídy na nástroj. Také budete radostní z toho, že jste se něco naučili a něco umíte.
  9. Hudba zlepšuje paměť - věrte mi.
  10. Pri prípravě se naučíte spoustu informací. Na některých notách je napsán skladatel a kdy žil. Naučíte se nějaké italské slovíčka (presto). Atd....
Tak toto by bylo pro tento článek vše, doufám , že se Vám líbil. Napište Vaše názory do komentárů, ohodnoďte článek. Ještě bych Vám chtěl ríct, že mi nepíše r s háčkem, velmi se omlouvám. Hezký zbytek dne.