Čas říct sbohem matko přírodo!

26. října 2015 v 9:03 | Yban |  Téma týdne
Ahojte. Téma tohoto týdne mě poněkud zaskočilo, protože jsem čekal něco lehčího. Nicméně se pokusím nějakým způsobem napsat článek s touto tematikou. Hmmm. Premýšlím. Za oknem slyším déšť. Zase obyčejný podzimní den. Mám to.

Nevím, jestli to tak cítíte. Je krásný podzimní den. Některé listí už spadlo. Prší. Takový nádech nádherné prírody. Ale i to někdy skončí. S takovým tempem z prírody nic nezbude, pršet možná bude kyselý děšť, my se budeme dusit. Možná nás zatopí voda z ledovce, který rozteje pouze kvůli nám. Ano, je to tak. Ale copak to chceme? No ne, kdo by chtěl prijít o tu podívanou. A co velká část lidstva dělá? Nevědomky napomáhá této události. Vypouštíme do ovzduší plyny, co vytvárí skleníkový efekt, kvůli kterému tají ledovce. Některí lidé znečišťují reky.

Ale co z toho budeme mít? Zničený svět, nic víc. Měli bychom si prírody vážit, chránit ji. Jezdit na automobilech na biopalivo, či jinou šetronou energii. Měli bychom zmenšit spotrebu neobnovitelných zdrojů, (Vědci ale v budoucnosti plánují těžbu s komet, ale i tak) vyrábět elektrinu ve vodních, větrných a tepelných elektrárnách.


Jaké by to pak bylo, kdyby jsme žili na jedovaté planetě, na které žije několik miliard lidí, ale planeta by postupně umírala.mírala by zvírata, které netuší co se děje. Ty za to prece nemohou. A Pak by jsme zemreli i my.

Dobre tedy. Článek bych měl, jen to celé uskutečnit tak, aby príroda zůstala navždy. Doufám, že se Vám článek líbil, ohodnoďte ho, poprípadě napište Vaše názory do komentárů. Preji Vám hezký den na zatím nádherné modré planetě.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama