O dřevěných flétnách aneb jak si vybrat a čím je to lepší než plastová

3. prosince 2015 v 18:50 | Yban |  Flétna/Hudba
Samozřejmě, taková alespoň trochu kvalitní flétna je trochu dražší záležitost. Já vřele doporučuji značku Moeck a Mollenhauer.

Ale čím je dřevo lepší než plast? Nejvíce se liší zvukem. Dřevo ho má nádherný a je lehčí na ni hrát. Ale zas potřebuje údržbu. Nehraje však s troškou snahy falešně. Dejte si ale pozor, dřevěná flétna je velmi křehká. Když Vám spadne, může se rozbít. Takže doporučuji položit na chráněné místo, kde se nástroj nebude kutálet. Také to vypadá lépe, když držíte dřevěný nástroj, než plastový.

Dřevěnou flétnu doporučuji až poté, co se naučíte hrát základy. Předtím si kupte plastovou (Jsou opravdu levné), a poté ji noste jako rezerní. Existuje i levná varianta - hlavice je z plastu, aby nebyla tak náročná, a tělo s nožkou jsou ze dřeva.

Jak udržovat dřevěnou flétnu najdete v minulém článku. Po každém hraní jí vytřete suchým hadříkem a rozeberte ji (Je to pro ni lepší). Před hraním v místnosti, kde je značně jiná teplota, flétnu před hraním zahřejte - držte ji v rukou, nebo si ji strčte pod kabát. V případě toho, že si ji neohřajete a je velká změna teploty, flétna Vám může prasknout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama