Leden 2016

4.kapitola - Hledání

4. ledna 2016 v 18:57 | Yban |  Literatura - vlastní tvorba
Mcban byl překvapen. Policie po něm chtěla jeho pomoc. Mohl pilota vyhodit a odletět někam jinam. Ale on to neudělá. Musí zachránit svoji planetu. Musí ty zatracený papíry najít!

Vstoupil do malé obytné lodě nojnovějšího typu. Zbraně, jídlo, palivo - to vše tam mohl najít. Ale byl tam i pilot - k čemu ho potřeboval? Ale pilot se otočil. Nebyl to pilot, ale pilotka. Měla dlouhé kaštanové vlasy. Malý nos a drobná ústa. Mcban pochopil, že ji potřebuje. Pilotka se představila:,, Jmenuji se Meta a odteď jsem Vaším pilotem. A nesnažte se mě vyhodit na nějaké planetě, nebo to s Vámi dopadne zle!"

Letěli už tři hodiny kolem souřadnic cely, ale žádná tam nebyla. Počítač nechyboval. Prostě se ta planetka vypařila. ,,Ti, co mě věznili, určitě mají papíry. Ale je možné, že se pořád nedostali do auta. Nechal jsem tam pár nástrah." usmál se Mcban.

Měl drsný smysl pro humor. Byl to opravdu nelítostný muž. Každého, kdo mu překážel v cestě, dokázal zabít i kusem papíru. Měl výcvik pro přežití a ovládal tři styly bojových umění. Ale měl obvzláštní slabost - miloval obleky. Nedokozázal nic dělat bez obleku.

Loď se zatřásla. Mcban se tvrdě udeřil o dveře a roztrhl si oblek. Jeho vzácný oblek. Drahý oblek. A byl zničený. Uviděl střílející stíhačky, nebylo jich moc. Bývaly časy, kdy ho poháněl pouze vztek. A teď ten čas nastal.

Navlékl si skafandr a vyskočil z lodě. Za sebou si táhl dva raketomety a samopal se zápalnými náboji. První stíhačku zničil dvěma ranami z raketometů. Jeho raketové boty ho dostaly do blízkosti stíhačky druhé. Stačilo vystřílet zásobník do hlavního motoru a stíhačka se zřítila. Poslední stíhačka, zjevně velitelská, se za Mcbanem vydala. Byla to zjevně velitelská. Popadla ho robotická ruka. Mcban poháněný vztekem ze zničeného obleku však trhnutím ruku přelomil a vytrhl z stíhačky. Tím, co zbylo z ruky rozlomil přední sklo. Vytáhl pilota a uvnitř to rozstřílel. Zmáčkl tlačítko destrukce a i s zajatým pilotem naskočil do lodi a odjel.

Pečlivě vyzpovídal pilota. Meta nastavila autopilota a šla pro detektor lži. Zašla za roh a hrůzou strnula...

Kapitola 3. - Levá stolička

3. ledna 2016 v 14:34 | Yban |  Literatura - vlastní tvorba
Probudil se v cele, nebo alespoň takto to vypadalo. Žádné okno, pár starých hadrů, které měly představovat postel a kbelík. Mcban pohlédl na hodinky - za pět minut vyprchá čas doručení zboží. Stejně mu to je jedno. Je ve vězení, absolutně bezbranný a hladový. Ale vzpomněl si, že přece jenom ještě jednu zbraň má. Zlomil si levou stoličku a bombu vyhodil.

Způsobilo to velikou explozi a díru ve stěně. Mcban neváhal a vyskočil - ale zastavil se. Zřejmě byl na jiné planetě a před vakuem ho chránilo pouze slabé silové pole. Musí sehnat loď a ztratit se na hodně dlouhou dobu. Ale kde? A absolutně bezbranný?

Aby našel loď, potřebuje zbraň. Aby našel zbraň, musí najít hlídku. A aby našel hlídku, tak si musí dávat setsakramentský pozor. Tady už jde o život. Vběhl tedy zpátky do cely a vyšel na chodbu. Mcban si pomyslel, že je klikař, jelikož uviděl spícího strážce s laserovou pistolí. Krást Mcban uměl.

Zanedlouho už letěl ve staré lodi. Paliva málo, co nadělat, musí někde natankovat. Slyšel praskání a na monitoru se objevily nalezené dvě stíhačky. ,,Proč jsem sakra nenašel stíhačky a neletěl v nich!"nadával si. Ale život byl pro něho moc drahý. Proletěl mezi dvěmi asteroidy a zařadil nejvyšší rychlost. Prudce vystoupal nahoru a poté vypnul motor. Cítil se jako na horské dráze. Tímto manévrem oklamal stíhačky, které se srazily. Mcbanovi poté vítězně......

Došlo palivo. Musí se nějakým způsobem dostat na nějakou planetu. Ale už bylo pozdě - obklíčily ho policejní letouny. Cože, po mně jde policie? ,,Pane, okamžitě vystupte. Nic se Vám nestane. Slibujeme, že se o vás postaráme."

Nemělo cenu jim utíkat. Bylo jich prostě moc. Otevřel připojovací modul a vstupil na policejní loď. ,,Pane Mcbane, jste obviněn z nelegálního převážení zboží. Ale k tomu až potom. Potřebujeme Vaši pomoc. Zboží, které jste totiž převážel, byly přísně tajné dokumenty. Dokumenty, plány ochrany Vaší planety. Vezli jste je Ejtikanům. Po cestě Vás však přepadli Monimorové. Těm jste utekl. Aby jste uchránil Vašui planetu, najděte ty plány a poté se ztraťe. Dostanete veškeré potřebné vybavení. Nezklamte nás."

První článek v roce 2016

2. ledna 2016 v 19:32 | Yban
A je to tady - rok 2016, můj druhý rok na tomto blogu.

Tento blog jsem si založil v červnu 2015. Za tu dobu jsem napsal 20 článků. Chtěl bych Vám velice poděkovat za Vaší podporu. Každá čárka označující člověka, kteý přečetl nějaký můj článek mě potěší. Kladné komentáře mě zahřály na srdci- no a záporné v podstatě nebyly. Doufám, že i tento rok bude jak pro Vás, mí milí čtenáři, jak pro mě radostný a plný skvělých zážitků. Uvedu přibližné statistiky a hlavní události na tomto blogu v roce 2015.
Statistiky:
 • 24 komentářů
 • Rekordní počet unikátních návštěv za jeden den: 15 lidí
 • Rekordní počet návštěv za jeden den: 24
 • Rekordní počet komentářů u jednoho článku: 6 (Nechoďte s davem)
 • Nejvíce lidí hodnotilu u jednoho článku: 3, hodnocení 4 hvězdičky
 • Celkem 275 návštěv
Důležité události:
 • 23.července 2015 - založení blogu a první článek napsána v 19:28
 • 23.července 2015 19:48 - napsán nejúspěšnější a ejvíce komentovaný článek
 • 27. lisotpadu 2015 - napsána první kapitola vlastní knihy
 • 2.prosince 2015 určeno zaměření blogu/téma
 • 28.12 - psán poslední článek v roce 2015
VELICE DĚKUJI ZA VAŠI PODPORU A NECHŤ JE PRO VÁS ROK 2016 NEJLEPŠÍM V ŽIVOTĚ!!!
S chutí se pouštím do psaní tohoto blogu!!!