Březen 2017


Top 3 nejlepší nástroje (nejen) pro bloggery

19. března 2017 v 20:45 | Yban
Google Keep:
Většina lidí nestráví svůj čas přemýšlením ohledně článků pouze u počítače. Dovolím si říct, že každého z Vás, bloggerů, napadne 75 procent nápadů v autě, autobusu, na zastávce či zkrátka na místě, kde s sebou nemáte počítač.

Google keep je velice pokročilý a snadno použivatelný poznámkový blok, kde si můžete zapsat nejen poznámky, ale i vyfotit, nahrát záznam hlasu, udělat si seznam ,,To do" (Kde jsou políčka na odškrtnutí hotového úkolu) či udělat připomínku v kalendáři. Vaše poznámky jsou zobrazeny na hezce vypadající nástěnce, která je velmi přehledná.

Je zde také možnost vytvoření štítků, kategorií. A jelikož je aplikace vlastněna googlem, tak si vlastně nemusíte poznámky zálohovat ve strachu, že se s nimi něco stane. Jsou v bezpečí. Aplikace je podporována systémem Android i systémem iOS.

Já osobně tuto aplikaci využívám velice často a to nejen pro blog. Navíc aplikace není náročná, zabírá zhruba 10 mb ve Vašem zařízení. Vřele doporučuji.
Výsledek obrázku pro google keep screenshot
Picjumbo.com:

Blog, který je bez ilustrací, s nudným textem a bez barev jistě moc čtenářů nepřiláká. Co tam přidat trochu barvy, obrázků a života?

Pokud vlastníte zařízení, které dokáže pořizovat obrázky, proč nezačít fotografovat a dávat ty fotky do článků? Pokud se Vám nechce nic fotit, nemáte fotoaparát, či prostě nutně potřebujete nějaký obrázek, picjumbo.com je stránka pro vás.

Je zde opravdu velké množství obrázků, na které se nevztahují autorská práva a jsou bez vodoznaku. Stačí napsat do vyhledávání téma obrázku, který potřebujete v angličtině, a hned Vám tam naskočí spousta různých ilustrací. Když najedete na nějaký obrázek, máte tam možnost obrázek stáhnout.

Ilustrace mají poměrně dobrou kvalitu a rozlišení.

500px, rajče.net...

Výsledek obrázku pro 500px
Ne vždy se Vám na blog vejdou všechny obrázky v dané velikosti a kvalitě. Navíc když máte rovnou celé fotoalbum, tak je opravdu únavné to vše do článku nahrát.

Jednoduchým řešením jsou další typy stránek, na které je můžete nahrát. Podle mne je nejlepší 500px.com, kde se dá snadno zorientovat. Fotky se po nahrání budou zobrazovat v podobě dlaždic, podobně jako u sociální sítě Instagram.
Výsledek obrázku pro rajce.net logo

Dalším, tentokrát českým nástrojem pro nahrávání fotografií je rajče.net. Funguje na podobném principu, ale máte zde daleko více možností. Jsou zde fotoalba, soutěže a mnoho dalšího. Rajče poskytuje fotodárky, jako napříkald puzzle s Vaší fotografií, či fotoalbum s výběrem vašich nahraných fotek.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To by bylo vše pro dnešní článek. Chci pouze říct, že se nejedná o žádnou reklamu a nástroje jsou můj výběr, takže některým nemusí vyhovovat.
Jaké další zajímavé nástroje znáte?
Podělte se s ostatními v komentářích pod tímto článkem!
Děkuji za přečtení
-Yban

JSEM ZPĚT

19. března 2017 v 12:36 | Yban
Zdravím,
Ano, čtete tento článek a po velmi dlouhé době. Ztratil jsem tehdy motivaci k psaní, nápady a měl jsem hodně práce. JIž několikrát jsem přemýšlel o tom, abych opět počal psát, ale vždy jsem na to zapomněl, či měl jinou práci. Pozoruhodné bylo, že jsem na blog myslel pouze v té situaci, ve které jsem neměl čas a pracoval jsem. Nicméně ani témata týdne nebyly moc zajímavé, průběžně jsem se díval a pokaždé to bylo horší a více nezajímavější.

Všiml jsem si, že někdo stále navštěvuje tento blog i přes tu velkou pomlku a pravděpodobně s nadějí na článek. Tuto osobu (možná jich bylo víc) dnes uspokojím, protože opět začne vídat na mém blogu články.

Chystám se kompletně předělat design, náplň a styl tohoto blogu. Nejspíše sem občas budu dávat třeba pouze fotku jakožto celý článek, ale alespoň něco ano. Pokud byste měli nějaké nápady týkající se tohoto téma, neváhejte a napište sem pod tento článek, velice by mi to pomohlo.

Snažil bych se psát minimálně jednou do týdne, a to zejména články na téma týdne. Snažil bych se zkloubit moji náplň právě s tématem týdne, ku příkladu jsem to již dělal v článku Nikdy se nezastavit - ani ve 4 ráno na letišti, či jak se jmenuje. CHtěl bych hodně psát o mém cestování po Česku, jelikož často navštěvuji Prahu a vždy mě překvapí.
A toto by asi bylo všechno pro můj návrat. Očekávejte nové články :D

Yban